Etek Modelleri Nelerdir?

Etek, kadın giyiminin olmazsa olmaz parçasıdır. Kısa, uzun, mini, pileli, yazlık, kışlık ve daha pek çok farklı kategoride listenebilecek olan etek modelleri, klasikten günlük giyime her alanda kullanılabilmektedir. Bize Online’da sizi bekleyen bayan etek modelleri ise şöyledir: Deri etek modellerinin vazgeçilmez cazibesini taşıyan Deri Etek - Si̇yah (model kodu: 203-524002), uzun etek modelleri arasında en şık ve en farklı çizgilere sahip Bize Online ürünlerinden birisidir. Asimetrik kurgusuyla göz dolduran bu kadın etek ürünü, bağcık detayıyla hareketlendirilmiştir. Beyaz bir gömlek ile kombinlendiğinde klasik, siyah bir bluz ile kombinlendiğinde ise günlük bir tarz yaratabilmektedir. Deri Etek - Si̇yah (model kodu: 203-524502); şık, rahat ve çekici notaları bir arada barındıran Bize Online bayan uzun etek modelleri arasındadır. Lastikli beli ve geniş kesimi ile gün içerisinde terlemeden rahatça hareket etmenizi sağlamanın yanı sıra şalvar görünümü ile tarzınıza farklılık katacak bir uzun etek modelidir. Dar Kesim Etek (model kodu: 203-5236291), siyah ve kırmızının birlikteliğinden doğan şıklığı taşıyan bir kalem etek modelidir. Farklı dokudaki kumaş kullanımı ile diğer modellerden ayrılan bu Bize Online kışlık etek ürünü, spor tarzdaki üst giyim ürünleri ile birlikte kullanabileceğiniz harika bir alternatiftir. Pileli etek modelleri arasında değerlendirilebilecek olan Triko Etek Siyah, gündelik giyimin dışında özel günlerinizde de kullanabileceğiniz harika bir uzun etektir. Minik pilelerle hareketlendirilen bu Bize Online tasarımında sizleri, rahatlık ve şıklığa ek olarak ince bir zarafet beklemektedir.
 

Etek Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Seçiminiz ister mini etek modelleri arasından ister uzun etek modelleri arasından olsun, ürün satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Renk, boy ve tasarım, tüm etek modellerinde göz önünde bulundurulduğunda daha iyi sonuçlar alınabilecek noktalardır. Etek Boyu: Seçiminiz uzun etek olacaksa, tarzınıza uygun bir boy olmalıdır. Gündelik eteklerde bilek hizasında, klasik eteklerde ise bilek üstünde kalmalıdır. Bu boy, stilin tamamlayıcısıdır. Söz konusu mini etek olduğunda ise bacak boyunuz önemli hale gelmektedir. Boyunuz 170 cm ve üzerinde ise 35-40 cm, altında ise 25-30 cm etek boyu sizin için uygun olacaktır. Mini etek modelleri arasından seçim yaparken, ürünü sergileyen mankenin boy bilgilerine bakmanız bu nedenle oldukça kritiktir. Kumaş Türü: Deri, triko, pamuklu kumaş, polyester ve daha pek çok kumaş türü etek modelleri için kullanılabilmektedir. Fakat sizin için en uygun kumaşı, tarzınız belirleyecektir. Özgür ruhunuza hitap edecek kumaş, kesinlikle deridir. Deri etek modelleri arasından, uzun veya mini etekleri seçebilir ve tarzınızın özgünlüğünü konuşturabilirsiniz. Pileli etek tercih edecekseniz, şifon gibi kalıp halinde durabilen kumaş türleri uygun olacaktır. Şifon, pile etek için en doğru kumaş seçimidir. Tasarım Seçimi: Etek modelleri, kadın giyiminin önemli bir parçası olması sebebiyle geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Bunlar arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, dolabınızdaki üst giyim ürünleridir. Çünkü ister saten etek ister deri etek ister şifon etek seçin; tarzınızı tamamlayacak unsur üst giyim ürününüzün eteğinizle sağladığı uyum olacaktır.
 

Etek Modellerinde Hangi Kumaş Tipleri Kullanılır?

Kadın etek çeşitlerinde kullanılan kumaş çeşitleri, neredeyse başka hiçbir ürün kategorisinde olmadığı kadar geniştir. Tarza ve etek boyuna göre belirlenen kumaş tercihi, günümüzde yerleşik bir hal almıştır. Klasik eteklerde polyester ve pamuklu kumaş, gündelik eteklerde triko, şık etek modellerinde deri ve şifon sık kullanılan kumaş türleridir.
 

Etek Boy Seçenekleri Nasıldır?

Etek boyu, seçtiğiniz ürüne göre farklılık göstermektedir. Klasik etek modellerinde hem kısa hem midi hem de uzun etek seçeneklerini bulmak mümkündür. Pileli etek modellerinde ise genellikle midi boy tercih edilmektedir. Saten ve kışlık eteklerde uzun boy, oldukça şık görünmenin yanı sıra soğuğun etkisini kırabilmektedir. Günümüzde kadınların sık sık kullanmayı tercih ettiği etek modelleri arasında; Deri etekler Kot mini etekler Uzun pileli etekler Şalvar görünümlü uzun etekler öne çıkmaktadır.