Büyük Beden Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Büyük beden elbise modelleri, vücut ölçüleri standartların üzerinde olanlar için maksimum kusur kapatıcı olacak şekilde tasarlanmaktadır. Fakat buna rağmen bazı büyük beden kadın elbise çeşitlerinde, basenleri büyük veya vücut oranlarını dengesiz gösterebilecek ürünler yer alabilmektedir. Bu nedenle seçim yaparken, elbise kalıbına dikkatlice göz atmak gerekmektedir. Elbise büyük beden olacaksa, dikkat edilmesi gereken tüm noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür: Büyük beden triko elbise gibi yumuşak ve vücudu sarabilecek kumaşlardan üretilen ürünler, geniş kesimine aldanmaksızın doğru bedende seçilmelidir. Geniş görünüme sahip olması sebebiyle, küçük beden seçilen triko elbiseler, vücudu sardıklarında görünmesini istemediğiniz vücut hatlarınızın ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Büyük beden kadın elbise seçiminde bir diğer önemli nokta renktir. Beyaz ve krem tonları, vücut ölçülerini olduğundan çok daha büyük gösterebilmektedir. Bu nedenle çok renkli büyük beden gömlek elbise çeşitleri veya siyah, lacivert gibi koyu tonlardaki büyük beden günlük elbiseler, seçimleriniz arasında yer almalıdır. Spor Şık Büyük Beden Günlük Elbiseler Büyük beden şık elbise modelleri arasında hem günlük olarak giyebileceğiniz rahatlıkta hem de ofis giyiminizin bir parçası olabilecek şıklıkta çok sayıda ürün bulunmaktadır. Bize Online’ın benzersiz tasarımları içerisinden seçebileceğiniz büyün beden şık elbise çeşitleri ise şöyledir: Nakış Detaylı Elbise – Siyah (Model Kodu: 213-262402), bol kesimi ve geniş beden aralığı ile sunulan Bize Online büyük beden kadın elbise çeşitlerinden birisidir. Düğmeli tasarımının yanı sıra alt kısmında bulunan nakış detayları ile şık bir görünüm sunmaktadır. Deri Detaylı Elbise – Siyah (Model Kodu: 213-263302), yumuşacık kumaşı içerisinde rahat ede bileceğiniz muhteşem bir üründür. Minik detaylarla hareketlendirilen bu büyük beden elbise tasarımını ofis kombininizde kullanabilirsiniz. Farklı noktalarına işlenmiş nakış detaylarıyla göz dolduran Nakış Detaylı Elbise – Siyah (Model Kodu: 213-2621232), göğüs altındaki büzgüsü ile vücudunuzu çok daha orantılı gösterebilecek bir şıklık taşımaktadır.
 

Büyük Beden Triko Elbise Modellerinde Esneme Payı Var Mı?

Büyük beden triko elbiseler, iki farklı şekilde tasarlanmaktadır. İlkinde elbisenin yalnızca bir kısmında triko kumaş kullanılmakta ve bu detay ile büyük beden elbise dizaynına şıklık eklenmektedir. Bu modellerde esneme payı, ağırlıklı olarak kullanılan kumaş türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bir diğer kullanım ise doğrudan elbisenin triko kullanılarak üretilmesidir. Bu elbise modellerinde ise geniş kesim olmaları dolayısıyla esneme söz konusu değildir. Dar triko kazaklar veya taytlarda, bedeninizle sıkça temas etmeleri sebebiyle şekil bozukluğu yaşanabilse de büyük beden triko elbise söz konusu olduğunda, geniş kesimi dolayısıyla böyle bir sorun yaşanmamaktadır. Rengarenk Büyük Beden Yazlık Elbiseler Büyük beden yazlık elbiseler, yalnızca beden ölçüleri 44 beden ve yukarısında olan kadınların değil, aynı zamanda yaz sıcağını serin kalarak geçirmek isteyen herkesin tercihleri arasındadır. Rüzgarın hissedilebildiği seyrek dokuma kumaşlardan üretilen bu parçalar, genellikle farklı renkler bir araya getirilerek yazın rengarenk dokusuna uyumlu şekilde tasarlanmaktadır. Bize Online’ın geniş ürün yelpazesi içerisinde bulabileceğiniz büyük beden yazlık elbiseler ise şöyledir: İncecik kumaşı, masmavi tonları ve kırmızı düğmeleri ile sizi yaza hazırlayacak olan Kot Görünümlü Elbise – Lacivert (Model Kodu: 212-256105), en sevilen büyük beden kadın elbise modellerinden birisidir. Pembe, siyah, gri detayları ve tatlı görünüşü ile göz kamaştıran Karışık Elbise (Model Kodu: 212-2582-V21000), kalın askıları ve kemer detayı ile şıklığınızı ikiye katlayacak bir büyük beden yazlık elbise modelidir. Triko Detaylı Elbise – Pembe (Model Kodu: 211-258521), rengarenk görünümü ile tam bir yazlık elbise çeşididir. Siyah kalın askılarının yanı sıra barındırdığı fermuar detayı ile hem rahat hem de şık büyük beden elbise modelleri arasına adını yazdırmayı başarmaktadır. Yazın muhteşem tonlarından biri olan sarıyı, göz kamaştırıcı bir şıklıkla birleştiren, Bize Online’ın özel tasarımı Desenli Elbise – Sarı (Model Kodu: 212260214), yaz boyunca üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz bir giyim ürünüdür.
 

Büyük Beden Uzun Elbise Modelleri Nasıldır?

Büyük beden uzun elbise çeşitlerinde boy ayrımı bilek, bilek üstü ve diz altı olmak üzere üç farklı şekilde yapılabilmektedir. Bize Online tasarımlarında her boyda uzun elbise bulabilirsiniz. Büyük beden uzun elbise modelleri arasında en sevilen ve en sık tercih edilenler ise; Diz altı boyu, siyah ve kırmızının kusursuz uyumunu içeren tasarımı ile beğeni toplayan Ekose detaylı elbise – siyah (Model Kodu: 213-260502), tercih edebileceğiniz en rahat kesimlerden birine sahiptir. Yazlık kategorisinde değerlendirilebilecek olan Desenli Elbise - Siyah Desenli (Model Kodu: 212-2584220), bilek üstü uzunlukta olacak şekilde üretilmiştir. Nakış Detaylı Elbi̇se – Kırmızı (Model Kodu: 211-2496), bilek üstü boydadır. Farklı desenlerin bir araya geldiği bu tasarımda, kemer detayı göze çarpmaktadır.

 


Büyük beden elbise seçimi nasıl olmalı?

Büyük beden elbise modelleri, vücut ölçüleri standartların üzerinde olanlar için maksimum kusur kapatıcı olacak şekilde tasarlanmaktadır. Fakat buna rağmen bazı büyük beden kadın elbise çeşitlerinde, basenleri büyük veya vücut oranlarını dengesiz gösterebilecek ürünler yer alabilmektedir. Bu nedenle seçim yaparken, elbise kalıbına dikkatlice göz atmak gerekmektedir. Elbise büyük beden olacaksa, dikkat edilmesi gereken tüm noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür: Büyük beden triko elbise gibi yumuşak ve vücudu sarabilecek kumaşlardan üretilen ürünler, geniş kesimine aldanmaksızın doğru bedende seçilmelidir. Geniş görünüme sahip olması sebebiyle, küçük beden seçilen triko elbiseler, vücudu sardıklarında görünmesini istemediğiniz vücut hatlarınızın ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Büyük beden triko elbise gibi yumuşak ve vücudu sarabilecek kumaşlardan üretilen ürünler, geniş kesimine aldanmaksızın doğru bedende seçilmelidir. Geniş görünüme sahip olması sebebiyle, küçük beden seçilen triko elbiseler, vücudu sardıklarında görünmesini istemediğiniz vücut hatlarınızın ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.
 

Spor Şık Büyük Beden Günlük Elbiseler

Büyük beden şık elbise modelleri arasında hem günlük olarak giyebileceğiniz rahatlıkta hem de ofis giyiminizin bir parçası olabilecek şıklıkta çok sayıda ürün bulunmaktadır. Bize Online’ın benzersiz tasarımları içerisinden seçebileceğiniz büyük beden şık elbise çeşitleri ise şöyledir: Nakış Detaylı Elbise – Siyah (Model Kodu: 213-262402), bol kesimi ve geniş beden aralığı ile sunulan Bize Online büyük beden kadın elbise çeşitlerinden birisidir. Düğmeli tasarımının yanı sıra alt kısmında bulunan nakış detayları ile şık bir görünüm sunmaktadır. Deri Detaylı Elbise – Siyah (Model Kodu: 213-263302), yumuşacık kumaşı içerisinde rahat ede bileceğiniz muhteşem bir üründür. Minik detaylarla hareketlendirilen bu büyük beden elbise tasarımını ofis kombininizde kullanabilirsiniz. Farklı noktalarına işlenmiş nakış detaylarıyla göz dolduran Nakış Detaylı Elbise – Siyah (Model Kodu: 213-2621232), göğüs altındaki büzgüsü ile vücudunuzu çok daha orantılı gösterebilecek bir şıklık taşımaktadır.
 

Büyük Beden Triko Elbise Modellerinde Esneme Payı Var Mı?

Büyük beden triko elbiseler, iki farklı şekilde tasarlanmaktadır. İlkinde elbisenin yalnızca bir kısmında triko kumaş kullanılmakta ve bu detay ile büyük beden elbise dizaynına şıklık eklenmektedir. Bu modellerde esneme payı, ağırlıklı olarak kullanılan kumaş türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bir diğer kullanım ise doğrudan elbisenin triko kullanılarak üretilmesidir. Bu elbise modellerinde ise geniş kesim olmaları dolayısıyla esneme söz konusu değildir. Dar triko kazaklar veya taytlarda, bedeninizle sıkça temas etmeleri sebebiyle şekil bozukluğu yaşanabilse de büyük beden triko elbise söz konusu olduğunda, geniş kesimi dolayısıyla böyle bir sorun yaşanmamaktadır.
 

Rengarenk Büyük Beden Yazlık Elbiseler

Büyük beden yazlık elbiseler, yalnızca beden ölçüleri 44 beden ve yukarısında olan kadınların değil, aynı zamanda yaz sıcağını serin kalarak geçirmek isteyen herkesin tercihleri arasındadır. Rüzgarın hissedilebildiği seyrek dokuma kumaşlardan üretilen bu parçalar, genellikle farklı renkler bir araya getirilerek yazın rengarenk dokusuna uyumlu şekilde tasarlanmaktadır. Bize Online’ın geniş ürün yelpazesi içerisinde bulabileceğiniz büyük beden yazlık elbiseler ise şöyledir: İncecik kumaşı, masmavi tonları ve kırmızı düğmeleri ile sizi yaza hazırlayacak olan Kot Görünümlü Elbise – Lacivert (Model Kodu: 212-256105), en sevilen büyük beden kadın elbise modellerinden birisidir. Pembe, siyah, gri detayları ve tatlı görünüşü ile göz kamaştıran Karışık Elbise (Model Kodu: 212-2582-V21000), kalın askıları ve kemer detayı ile şıklığınızı ikiye katlayacak bir büyük beden yazlık elbise modelidir. Triko Detaylı Elbise – Pembe (Model Kodu: 211-258521), rengarenk görünümü ile tam bir yazlık elbise çeşididir. Siyah kalın askılarının yanı sıra barındırdığı fermuar detayı ile hem rahat hem de şık büyük beden elbise modelleri arasına adını yazdırmayı başarmaktadır. Yazın muhteşem tonlarından biri olan sarıyı, göz kamaştırıcı bir şıklıkla birleştiren, Bize Online’ın özel tasarımı Desenli Elbise – Sarı (Model Kodu: 212260214), yaz boyunca üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz bir giyim ürünüdür.
 
Büyük Beden Uzun Elbise Modelleri Nasıldır?
Büyük beden uzun elbise çeşitlerinde boy ayrımı bilek, bilek üstü ve diz altı olmak üzere üç farklı şekilde yapılabilmektedir. Bize Online tasarımlarında her boyda uzun elbise bulabilirsiniz. Büyük beden uzun elbise modelleri arasında en sevilen ve en sık tercih edilenler ise; Diz altı boyu, siyah ve kırmızının kusursuz uyumunu içeren tasarımı ile beğeni toplayan Ekose detaylı elbise – siyah (Model Kodu: 213-260502), tercih edebileceğiniz en rahat kesimlerden birine sahiptir. Yazlık kategorisinde değerlendirilebilecek olan Desenli Elbise - Siyah Desenli (Model Kodu: 212-2584220), bilek üstü uzunlukta olacak şekilde üretilmiştir. Nakış Detaylı Elbi̇se – Kırmızı (Model Kodu: 211-2496), bilek üstü boydadır. Farklı desenlerin bir araya geldiği bu tasarımda, kemer detayı göze çarpmaktadır.