İçerik Detay

Ekose Gömlek Nasıl Kombinlenir?

  •  10.03.2023
  •  

Ekose Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Bir milletin bir tekstil desenini milli değerlerinden biri olarak gördüğünü duymuş muydunuz? Peki, bu milli desenin bugün hepimizin dolaplarında var olduğunu söylesek? Kıyafet dolaplarımızın vazgeçilmezi, oduncu gömleklerimizi var eden desen ekose nasıl parçalarla tamamlanır? Sıklıkla karşılaştığımız ekose gömlek nasıl kombinlenir? Bu ve daha fazlası için sizi yazımıza alalım.

 

Ekose Nedir?

Piti Kare Kısa Gömlek-Beyaz Turuncu

Ekose, bir çeşit kültleşmiş kumaş desenidir. Bir taban rengi üzerine yatay ve dikey şeritlerin ızgara oluşturacak şekilde yerleştirilmesiyle oluşur. Birleşik Krallık ve Avrupa topraklarından, İskoçya ve Fransa’dan dünyaya yayılmıştır.

 

Piti kare kısa gömlek-beyaz turuncu model ürünümüz ile gittiğiniz her yerde dikkatleri üzerinize çekmeye hazır mısınız? 

 

Ekose Gömlek Nasıl Kombinlenir?

- Kadınlar için ekose gömlek kombinleme: Ekose hareketli ve en az iki renk içeren bir desendir. Bu sebeple ekose gömleğinizi düz renkli parçalarla kombinlemeniz önerilir. Gömleğinizin içindeki renklerde bir düz tay ya da etek alt parça olarak seçilebilir. Dilerseniz ekose gömleğinizi kot pantolonunuzla da tamamlayabilirsiniz. Bu, güvenilirliği kanıtlanmış bir kombindir. Sizi pişman etmeyecektir.

 

Erkekler için ekose gömlek kombinleme: Ekose, diğer bir adıyla kareli gömlekler kadınlar kadar erkeklerin de vazgeçilmezidir. Erkekler de ekose gömleklerini düz parçalarla tamamlamalıdır. Kot pantolonlar ya da gömleğinizin üzerindeki renklerde bir pantolonla en güvenilir kombine kavuşmuş olursunuz. Bununla birlikte oduncu gömleğinizi sevdiğiniz düz ya da baskılı bir bluzunuzun üzerine bir hırka misali giyebilirsiniz. Yine düz renklerde bir pantolonla tamamladığınız bu kombininiz size spor ve genç bir hava katacaktır.

 

Ekose Etek Nasıl Kombinlenir?

Ekose gömlek kadar nam salmış bir parça varsa o da ekose etektir. Ekose eteğinizi doğru kombinlemenin yolu da düz renklerden geçer. Eteğinizin içinde bulunan renklerde veya zıt bir renkte düz bir bluz ya da gömlek kolaylıkla iş görecektir. Tercih ettiğiniz gömlek salaş bir modelse bir şapka, kovboy botları ve uzun bir örgü hırka şıklığınızı tamamlamanıza seve seve yardımcı olacaktır.