İçerik Detay

Büyük Beden Bluz Seçimi Nasıl Yapılır?

  •  13.02.2023
  •  

Büyük Beden Bluz Seçimi Nasıl Yapılır?

Kim demiş hem şık hem de rahat olamayacağımızı? Pekâlâ olabiliriz. Bluzlar bunun için var. Hangi beden olursak olalım zevkimize ve vücudumuza uygun bir bluz seçmek mümkün. Büyük beden bluz seçimi nasıl yapılır? Püf noktaları sizler için derledik.

 

Kare Yaka Pul Payetli Poplin Bluz-Turkuaz

 

Bluz Çeşitleri Nelerdir?

Konforu ve şıklığı bir arada sağlayabilen bu yetenekli giyim parçasının sayısız çeşidi vardır. Bluz, kumaşına göre şifon, penye, pamuk; kol tipine göre askılı, yarım kol, uzun kol, yarasa kol, balon kol; boyuna göre crop, süsüne göre payetli gibi daha birçok isimle anılabilir.

 

Büyük Beden Bluz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Birkaç unsuru göz önünde bulundurarak büyük beden bluz seçimi yapmak oldukça kolaydır.

Renk: Biraz fazlası olan kadınlara yapılan ilk öneri kıyafette koyu renkleri tercih etmesidir. Doğru. Koyu renkler tartıdaki fazla rakamları saklamaya yardımcı olur. Ancak bu “İçinizdeki canlı renk aşkını öldürün!” demek değildir. İstediğiniz renklerde bir bluz tercih edebilirsiniz. Dahası bu canlı renklerin çekiciliğini bir avantaja çevirebilirsiniz. Fazlaca dolgun olan basen, göbek gibi bölgelerinize daha koyu renkler uygularken sarı, pembe ve yeşillerinizi öne çıkartmak istediğiniz bölgelere denk getirerek bu avantajı değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

Bağlama Detaylı Poplin Bluz-Bej

Boy: Bluz seçerken basenlerinize kadar inen bir model tercih edebilirsiniz. Bu boydaki bluzlar basen ve göbek bölgenizdeki fazlalıkları gözden uzak tutmaya yardımcı olur.

 

Desen: Çizgili kumaşlar hoşunuza gidiyorsa müjdemizi isteriz! Çünkü çizgiler fazlalıklarımızı görünmez kılmamıza da yardımcı oluyor. Dikey ve ince çizgili bluzlar toplu bedenlere uyum sağlamada oldukça iyidir.

 

Kol: Bluzların bir diğer güzel yanı da farklı kol boylarında olabilmesi. Eğer üst kollarınız biraz dolgunsa yarım ya da tam kol bluzlarla kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

 

Büyük Beden Bluz Nasıl Kombinlenir?

Bluzun güzel yanlarından biri her şeyle kombinlenebilmesidir. Herhangi bir bluzun en iyi arkadaşı şüphesiz kot pantolonlardır. Ancak ortamına göre bir kalem etek de bluza pekâlâ eşlik edebilir. Uygun bir ceket, bir palto, ya da bir hırka bluz kombininiz için aranan son dokunuş olabilir.